МЕНЮ
Ru Uk En

Ми вважаємо обов'язковим критерієм співпраці наявність повної прозорості та взаєморозуміння між замовником та студією дизайну інтер'єру. Архітектурне проектування та дизайн інтер'єру є дуже великими сферами діяльності, в яких навіть дуже зацікавлена людина може знати лише частину відповідей на всі питання. Більшість замовників плутають завдання, що входять до компетенції послуг дизайнера, авторського нагляду та послуг підрядників. Тому ми намагатимемося описати всі види робіт, які не входять до дизайн-проекту і які не зобов'язані виконувати архітектори студії.

У послуги створення дизайн-проекту в студії інтер'єру не входять такі роботи:

  1. Спеціальні технічні рішення
    Деякі завдання (камін, акваріум, сауна) необхідно вирішувати безпосередньо з підрядниками цього товару. Архітектори враховують лише принципові рекомендації підрядників у дизайн-проекті, а надалі все узгоджується із замовником на етапі реалізації.
  2. Технічні розрахунки з електрики
    Студія створює:
    • план розеток та вимикачів;
    • план освітлювальних приладів;
    • план розміщення висновків для підключення електроприладів (узгоджується із замовником).
    Тільки майстер електрик, а не дизайнер займається розрахунком технічної частини проекту:
    • товщина перерізу електричних кабелів та їх довжина;
    • розрахунок запасу електричної потужності;
    • вибір щитка, типів та параметрів запобіжників.
    Часто виникає потреба створення електриком проекту до початку монтажних робіт.
  3. Технічні розрахунки по світлу та світлотехніці
    Студія дизайну пропонує лише тип, розмір, колір свічення освітлювального обладнання. Решта завдань виконує підрядник з монтажу світлотехніки:
    • розрахунок світлотехніки (необхідного рівня свічення залежно від зонування приміщення);
    • вибір та калібрування лампочок та світлодіодних освітлювальних приладів.
  4. Технічні розрахунки слаботочного обладнання
    Дизайнери відображають на кресленнях місця висновків для слаботочного обладнання (охоронних систем спостереження, елементів розумного будинку, датчиків різних сигналізацій). Надалі ця інформація передається відповідному підряднику, який вибирає необхідне обладнання та, за необхідності, може місця його розміщення. Перед реалізацією підрядник повинен лише узгодити місця висновків необхідних елементів (розеток, датчиків, ґрат для розміщення за ними БП та іншого обладнання).
  5. Розташування ревізійних люків
    Дизайнер на плані робить лише позначки про бажане місце розташування необхідних для ревізії люків. При цьому робиться позначка: узгоджується на етапі авторського нагляду після погодження зі спеціалістами з монтажу).
  6. План розкладки плитки
    Дизайнер на кресленнях вказує початок розкладки плитки та принцип її розташування. Але лише при замовленні послуги авторського нагляду дизайнер знімає мірки стін після етапу монтажу та вирівнювання та, при необхідності, у разі відхилення розмірів від прогнозованих у проекті, робиться поправка у кресленнях розкладки плитки.
  7. Відповідність кольорової гами
    У проекті не вказується точний номер кольору, його можна визначити лише з візуалізації. У всіх виробників одні й самі кольори часто відрізняються. Тому рекомендується вибирати колір користуючись фарбуванням (у разі фарбування стін тощо) і готовими зразками (у разі плитки тощо). Тільки у разі замовлення послуги авторського нагляду дизайнери на об'єкті, враховуючи особливості освітлення та володіючи всіма необхідними матеріалами та фарбуваннями, приймає фінальне рішення про ідеальне поєднання реальної колірної схеми тієї, яка запланована у проекті.
  8. Точна кількість матеріалів, що закуповуються, їх ціни та місця продажу
    На кресленнях дизайнер може вказати дод. відомості про матеріал (тип, назва, модель, кількість згідно з проектом). Студія дизайну не є представником продавця (торговим агентом), тому дизайнери не вказують у проекті точні місця придбання товарів та ціни на них, оскільки останні змінюються дуже динамічно. Отримавши приблизні дані від дизайнера, замовник самостійно займається придбанням товарів з відповідним запасом.
    Тільки у разі замовлення послуги авторського нагляду дизайнери контролюють роботу комплектатора на стороні магазину, вираховують точну кількість матеріалів, що закуповуються, відправляють посилання на товар, який потрібно купити або самі займаються питаннями закупівлі та доставки товарів на об'єкт.
  9. Технічні схеми встановлення сантехніки
    Дизайнери в проектній документації вказують лише осьові прив'язки сантехніки, а в нестандартних рішеннях вказують методи їхнього виведення. Схема монтажу сантехніки не вказується дизайнером, вона є в інструкціях з монтажу, якими комплектується вся сантехніка.
  10. Планування внутрішнього простору меблів (шафи, кухня тощо) та її комплектація
    Основною місією студії дизайну є вказівка зовнішнього вигляду меблів, місця де вона повинна розташовуватися, а також рекомендацій щодо її конфігурації, колірної схеми та бажаних типів матеріалів. Робоче креслення внутрішнього простору меблів має надати представник підрядника (технолог або дизайнер). У разі замовлення послуги авторського нагляду дизайнери вибирають фурнітуру та погоджують із підрядником фінальні колірні рішення (фарбування або готовий колір матеріалу). Послуга з комплектації, підбору та замовлення меблів може бути узгоджена та включена додатково до договору щодо створення дизайну проекту, в авторський нагляд вона не включена.
  11. Розрахунок вартості (кошторису) проекту
    Точний підрахунок кошторису – це не завдання студії дизайну. Цим займається підрядник або виконроб, або керівник бригади будівельної фірми з якою замовник виявив бажання співпрацювати. Найчастіше є 2 варіанти співпраці замовника з будівельниками:
    • Через студію дизайну. Такий вид співпраці настає після того, як замовник підписує зі студією дизайну договір, згідно з яким студія є стороною, яка контролює будівельний процес та відповідає за його фінальний результат.
    • Через будівельну бригаду. Замовник самостійно знаходить та обирає виконавців (в інтернеті, через знайомих або використовуючи контакти будівельників від студії дизайну).
  12. Контроль виконання будівельних робіт
    Студія дизайну не контролює роботи будівельних бригад! Цим займається сторона, яка виконує технічний нагляд чи сам замовник. Повністю весь процес будівництва контролюється дизайнером лише у випадку, коли клієнт підписав зі студією додатковий договір (див. пункт 11), згідно з яким студія є стороною, яка контролює будівельний процес та відповідає за його фінальний результат.
  13. Взаємодія з держ. інстанціями для узгодження проекту
    Дизайнер зобов'язаний дотримуватись будівельних та законодавчих норм під час створення дизайн-проекту. Але абсолютно всі етапи проводяться замовником або спеціальною організацією, чиї послуги оплачує замовник. Саме вони узгоджують дизайн-проект, розроблений студією, і, за потреби, реєструють їх у БТІ.

Замовник повинен розуміти, що до авторського нагляду входять завдання:

  • Поради та консультація будівельників.
  • Контроль відсутності недоліків та невідповідностей будівельних робіт з дизайн-проектом.
Причому обсяг часу, який дизайнер витрачає на авторський нагляд, у тому числі телефонні дзвінки та кількість виїздів на об'єкт, чітко визначено в умовах договору авторського нагляду.
Залишились питання?

Залишіть заявку на зворотній дзвінок і ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!

Залишіть заявку

і ми передзвонимо Вам протягом 30 хвилин